Задържаха похитителите на старозагореца

https://blitz.bg/kriminalni/zadarzhaha-pohititelite-na-starozagoreca_news46874.html Blitz.bg

Задържани са похитителите, отвлекли мъж от паркинга на Парк Мол - Стара Загора, съобщиха от полицията. Сигналът за отвличането беше подаден вчера в 17.57 ч. на тел. 112. Гражданка съобщила, че е забелязала как три неизвестни лица насилствено извадили млад мъж от лек автомобил “Мерцедес” и принудително го качили в друг автомобил – “Опел Вектра” с който отпътували.

Арестувани са трима души - Д.К. (33 г.), Д.Ж. (19 г.) и Д.П. (29 г.) от Стара Загора. В хода на разследването е установено, че поръчител и участник в отвличането е 33-годишният Д.К. - собственик на магазин за часовници в Стара Загора, който имал съмнения, че 23-годишният старозагорец е съпричастен към кражба, извършена от магазина му четири дни по-рано. Той заедно с другите две лица отвлекли младежа, нанесли му побой на задната седалка на автомобила. Откарали го извън града в посока с. Еленино, където го свалили от колата и продължили да го бият. Поръчителят, похитителите и още две лица, съпричастни към деянието са задържани за 24 часа. Работата за изясняване на случая продължава. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай