Заловиха двама рецидивисти

https://blitz.bg/kriminalni/zaloviha-dvama-recidivisti_news50389.html Blitz.bg

Заловени са двама рецидивисти, извършили взломна кражба от магазин за хранителни стоки в Плевен. Мъжете имат богата престъпна кариера, като единият – 33 -годишен, има зад гърба си 32 заявителски материала, а срещу съучастника му – 22- годишен, са заведени 72-заявителски материала за различни престъпления.

И двамата са плевенчани и са осъждани.
Полицейското разследване на криминалисти от Първо управление на МВР – Плевен е установило, че в нощта на 27 март срещу 28 март в съучастие и сговор те разбили панорамно витринно стъкло на магазин за хранителни стоки в централната част на Плевен и откраднали различни по вид хранителни продукти, алкохол и захарни изделия, два мобилни клетъчни апарати "Алкател" и "Сони-Ериксон", две златни венчални халки, газов револвер "Колт", фирмени документи, три печата и 90 лева оборотни пари, всичко на стойност 1184 лева.
На 30 март 22-годишният извършил грабеж в Плевен и е приведен в плевенския затвор за изтърпяване на наказание «лишаване от свобода». Съучастникът му също е в Плевенския затвор, с мярка за неотклонение "задържане под стража" като подсъдим по дело. От инкриминираните вещи са открити и върнати на собственика газовия револвер, златните накити и клетъчния апарат марка "Алкател". Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 195, ал.1 от НК. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай