Два автомобила, паркирани във вътрешния двор на жилищна кооперация на ул. „Патриарх Евтимий“ 60 в Бургас, са били запалени, съобщиха от ОД на МВР.
Пристигналите на място пожарникари видели да горят „Мерцедес“ А 170, собственост на 57-годишен бургазлия, и паркираният до него „Фолксваген Поло“. Пламъците са потушени от един противопожарен автомобил и трима огнеборци.
При огледа е установено, че пожарът е умишлен, съобщава "Флагман". Мишена на подпалвачите е бил мерцедесът, който е пострадал много по-сериозно. Силно обгорели са дясната външна част на колата, купето и двигателя. "Фолксваген"-ът, който е на 63-годишна жена е с обгорени лява част и лявата гума.
Полицията издирва престъпниците и разследва причините за полежа. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.