Жесток побой над 14-г. Николай потресе столичен квартал, майка му го открила целия в кръв

е билМомчето е причакано от няколко по-големи младежи, които първо започнали да го обиждат, а след това и да го налагат без никаква видима причина

https://blitz.bg/kriminalni/zhestok-poboy-nad-14-g-nikolay-potrese-stolichen-kvartal-mayka-mu-go-otkrila-celiya-v-krav_news1145804.html Blitz.bg
© Shutterstock

„Детето ми беше в кръв… не можех да го позная.“

С тези думи 38-годишната Мария Георгиева разказва за кошмара, който преживява, след като 14-годишният ѝ син Николай е бил жестоко пребит от група пълнолетни младежи.

Нападението се е случило в сряда около 19:00 часа в района на блок 123 в столичния квартал „Надежда 1“, в непосредствена близост до детска градина – място, което до вчера родителите са смятали за спокойно и безопасно.

„Обадиха ми се хора от квартала… казаха, че синът ми лежи на земята. Когато стигнах, той беше целият в кръв. Главата му… лицето му… това не беше моето дете, а някакъв ужасен кошмар“, разказа разтърсената майка.

По думите ѝ, Николай е бил причакан от няколко младежи по-големи от него, които първо започнали да го обиждат, а след това и да го налагат без никаква видима причина.

„Не е имало скандал. Не е имало повод. Просто са решили да го пребият. Удряли са го в главата, ритали са го, скачали са върху него, дори когато вече е бил на земята и не се е защитавал“, заяви Мария Георгиева пред News24sofia.eu.

Свидетели на случилото се потвърждават, че нападателите са проявили изключителна жестокост и не са спрели, въпреки че момчето е било в безпомощно състояние.

По спешност в болница

Николай е откаран по спешност в болница с множество травми. Лекарите имат съмнения за комоцио и вътрешни наранявания. Към момента състоянието му е стабилизирано, но той остава под наблюдение.

„Това можеше да го убие. Разбирате ли? Това не е бой между деца – това е опит за убийство“, каза още майката.

Тя е категорична, че няма да остави случая без последствия:

„Искам справедливост. Искам тези хора да бъдат намерени и наказани. Днес е моето дете… утре може да е всяко друго.“

Живеещи в района споделят, че подобни прояви на агресия зачестяват, а страхът сред хората расте.

По случая вече е започнало разследване, като се очаква органите на реда да установят самоличността на извършителите.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
5 Коментара
Хитър Петър
преди 2 месеца

Юнак без рана не може !

Откажи
Вихър
преди 2 месеца

Това е поколението израстнало с евроатлантическите ценности!!!

Откажи
Милчо
преди 2 месеца

Такъв бой е само за пари.Майката да не се прави,че не знае..."Детето",вероятно,е шанаджия.

Откажи
Alex
преди 2 месеца

Това са разлигавени копеленца на богати татковци с високо обшествено полжение.И много са уверени,че няма да ги пипнат с пръст,разбира се.Щели да ги установят...Хахаха,смях в залата...

Откажи