Правителството осигури държавна гаранция в размер на 20 000 лв. за организиране на временна експозиция в Москва, на която ще бъдат изложени картини от фонда на Софийската градска художествена галерия и Художествената галерия „Владимир Димитров-Майстора” – Кюстендил, съобщават от пресцентъра на МС.
Изложбата ще бъде представена в периода октомври – декември т. г
Осигуряването на държавна гаранция на експонатите е общоприета европейска практика, която позволява да се намалят разходите за организиране на изложби и стимулира двустранното сътрудничество между музеите./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.