Виртуозът на цигулката Найджъл Кенеди ще изнесе гала концерт на 15 юни в София. Шоуто в зала 1 на НДК е в рамките на ежегодния Салон на изкуствата. Британският изпълнител идва в София по покана на Арт БГ.
Найджъл Кенеди ще свири пред българска публика с четирима блестящи музиканти, с които сформира Nigel Kennedy Quintet. Петимата ще представят последния си проект A Very Nice Album. А Very Nice Album откроява качествата на всеки един от музикантите в квинтета - пианиста Piotr Wylezoł, саксофониста Tomasz Grzegorsk, барабаниста Krzysztof Dziedzic и басиста Adam Kowaleski. И, разбира се, уникалната електрическа цигулка на главния виновник Найджъл Кенеди. Благодарение на брилянтната си техника и талант той се чувства еднакво комфортно, изпълнявайки както класическа музика, така и съвременен джаз. Билетите за концерта вече са в продажба в мрежата на Eventim и на касата на НДК на цени от 30 до 80 лева (предвидени са и ВИП места на специални цени)./БЛИЦ