Мариан Желев, лауреат на голямата награда за белетристика през 1999 година за романа си “Свлачище”, запали огъня на 37-те литературни дни в Хасково. Авторът ще има лауреатска вечер утре в КДК, заедно с пловдивския поет Гален Ганев.
Литературните дни бяха официално открити на кратка церемония пред театъра от кмета Георги Иванов. След запалването на огъня в залата на Мелпомена започна среща с писателя Дончо Цончев, представен от Иван Гранитски.
В същото време много хасковлии обхождаха книжния базар в центъра на града, в който представиха свои издания 45 български книгоиздателства. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.