Българите вече не говорят за чалга, както преди, а за театър. Това заяви за Нова Телевизия министърът на културата Вежди Рашидов. "Успяхме да променим дебата", каза Рашидов. Така той показа, че е доволен от предприетата през последните години реформа за развитие на сценичните изкуства.
"Театрите са пълни, а служителите им вече работят по-сърцато", каза още Рашидов. И допълни, че крайната цел на промените е творците да са щастливи. На въпрос дали иска да получи втори мандат на поста, министърът заяви, че има още много неща, които би искал да направи, но нямал нищо против и да се върне в ателието си.
"За мен е важно, че всичко, което съм направил, мога да го покажа с пръст", категоричен беше Рашидов.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.