10 фотографи снимат Деветашкото плато 4 дни

https://blitz.bg/ptuvane/10-fotografi-snimat-devetashkoto-plato-4-dni_news208215.html Blitz.bg

10 майстори на обектива снимат флората и фауната на Деветашкото плато край Ловеч от днес, 29 юли. Инициативата е част от проекта "Живи общности - жизнени села" и ще приключи във вторник, 2 юли.

Фото пленерът се провежда с подкрепата на Фондация "Америка за България", негов организатор е Сдружение "Деветашко плато", участниците в инициативата са фотографи от Варна, Велико Търново, Ловеч, Габрово и София, а техните снимкки ще послужат за издаване на рекламни материали, за публикации в интернет и за организиране на изложба, съобщи Община - Ловеч.

Амбицията на домакините е в следващите години фото пленерът да стане международен, с конкурсен характер.

Гергана ДИМИТРОВА, БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай