Българите от Северозападна България ликуват заради тази К-19 новина

Отпадна препоръчителната карантина в Белгия за влизащите в страната от Видин, Враца, Лом и Монтана

https://blitz.bg/ptuvane/balgarite-ot-severozapadna-balgariya-likuvat-zaradi-tazi-k-19-novina_news772858.html Blitz.bg

Отпадна препоръчителната карантина в Белгия за влизащите в страната от Северозападния район на България – Видин, Враца, Лом и Монтана. Всички български граждани, пристигащи от този регион, няма да подлежат и на тест за COVID-19.Това съобщиха от министерството на външните работи.

Федералната служба за външна дейност, външна търговия и сътрудничество за развитие на Кралство Белгия премести Северозападния район на България от „оранжева“ в „зелена“ зона като промяната е в сила от 30 септември. Същевременно не отпада изискването за попълване на формуляр - Public Health Passenger Locator Form. Пътуващите за Белгия трябва да изпратят документа през сайта: https://travel.info-coronavirus.be не по-късно от 48 ч. преди пристигането си.

В белгийските разпоредби цветовият код на зоните се променя периодично, в зависимост от епидемиологичната обстановка. Затова препоръчваме на гражданите да потърсят актуална информация непосредствено преди да предприемат пътуване към страната. Актуална информация за зоните може да бъде намерена на следните линкове: https://diplomatie.belgium.be ; https://www.info-coronavirus.be.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай