Наскоро столичани се редиха на опашка, за да разгледат една от най-красивите сгради на София. Тя се намира в центъра на столицата.
Сградата е построена през 1929 г. Тя е издигната от двамата архитекти за важен българин, за когото се смята, че е е един от прототипите на Борис Морев от романа на Димитър Димов „Тютюн“.
Няколко години по-късно тя променя собствеността си и попада в ръцете на Франция.
По-късно там са се случили много интересни събития от най-новата ни история.
Къде се намира тази сграда и какви спомени пази - вижте на pochivka.blitz.bg!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.