Астрономи разкриха как коварните извънземни крият планетите си от нас!

Американски учени твърдят, че има други цивилизации, просто те не искат да си общуват с нас

https://blitz.bg/nauka-i-tekhnologii/astronomi-razkriha-kak-kovarnite-izvanzemni-kriyat-planetite-si-ot-nas_news402725.html Blitz.bg

Американски астрономи разясниха как представители на извънземни цивилизации успяват да скрият своите планети. Родоначалникът на планетологията Дейвид Кипинг и колегата му Алекс Тичи от университета "Колумбия" в Ню Йорк твърдят, че извънземните съществуват, но внимателно маскират местата, където живеят.

Според астрономите развитите цивилизации остават недосегаеми за изследователите от Земята, тъй като осветяват планетите си с помощта на лазери с неголяма мощност - над 30 мегавата.

"Извънземните просто не искат да се свързват с нас", подчертава Дейвид Кипинг и допълва: "Сега основният метод на търсене на екзопланети е т. нар. транзитен метод - когато наблюдаваме намаляване яркостта на някоя звезда заради преминаването пред нейния диск на планета. Но ако жителите на тази планета компенсират понижаването на яркостта на звездата с мощни лазерни прибори, то ние няма да забележим тяхната планета".

Учените отбелязват, че за "маскировката си" извънземните обитатели не харчат особено много енергия. "Коварните инопланетяни включват лазерния си "плащ-невидимка" само в случаите, когато планетата им се оказва непосредствено между тяхната звезда и Земята", предполага Алекс Тичи.

Превод: БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай