Гответе си вече междупланетарни паспорти! Ето кога ще изникне първият град на Марс

https://blitz.bg/nauka-i-tekhnologii/gotvete-si-veche-mezhduplanetarni-pasporti-eto-koga-shte-iznikne-parviyat-grad-na-mars_news488942.html Blitz.bg

Обединените арабски емирства обявиха, че планират да построят град на Марс до 2117 г., предава Xinhua, цитирано от "Фокус". Проектът е наречен „Марс 2117“, той включва визия за създаването на мини град и общност на Марс с международното сътрудничество“, отбеляза вицепрезидентът на страната Шейх Мохамед бин Рашид ал Мактум.

Целта на проекта е да подпомогне „изследването на Марс“ и да „създаде желание за космическо пионерство сред младите“ граждани на страната.

„Марс 2117“ е дългосрочна програма, в която нашата първа задача е да развием образователната си система, така че нашите синове да могат да провеждат научни изследвания в различни сектори“, подчерта вицепрезидентът.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай