Всичко, което очакваме от бъдещето, вероятно е грешно
"За много от нас е трудно да осъзнаем, че смартофнът е само на 10 години. Това е впечатляващо. Може ли да си представите живота си без него?" Но практичността на смартфона в ежедневието е само част от промените, които той донесе. Само в САЩ сега има 300 000 програмисти, чиято работа е да създават приложения за смартфони и изкарват по над 100 000 долара годишно всеки. Това е индустрия, която преди 10 години не съществуваше, отбелязва Еделман.
За сметка на това туристическите агенции са все по-ненужни, допълва той. Все повече хора организират почивките си чрез онлайн услуги. "Това е показателно на какви радикални промени в икономиката ставаме свидетели и те са породени от иновации и инвестиции, както и от рисковете дали това, което учиш в университета и сферата, в която искаш да се развиваш изобщо ще я има след десетилетие или ще бъде заменена от изкуствен интелект и роботи", коментира той.
Според него все по-бързото развитие на технологиите прави невъзможно да се прогнозира какви умения ще са най-търсени от работодателите след 10 или 20 години. Освен това качеството на живот се повишава, което удължава и неговата продължителност. Всичко това ще накара хората да променят начините, по които работят, живеят и се забавляват, коментира още Еделман.
Той допълва, че в момента хората живеят линейно - ходят на училище, ходят на работа, пенсионират се. След години технологиите ще променят живота в цикличен - учат, работят, почиват, учат нови неща, работят в нова сфера, почиват и т.н. Вместо да се пенсионират, хората просто ще прекарват по няколко години без да работят и после ще се заемат с нови неща. Въпреки това, работата на старини няма да е тежка, а споделената икономика ще направи изкарването на нормални доходи по-лесно от всякога, смята Еделман.
Последвайте ни
Никой не знае какво го очаква,добро, или зло. Може би точно в това е чара ва живота. Единственото което знаем със сигурност е че някога ще умрем. Но това не е толкова отчайващо, защото ще умре цялото човечество, което днес е живо. Всъщност, още нещо знаем със сигурност, но то не е толкова важно. Със сигурност знаем, че сме се родили.
До момента технологиите са безполезни обслужват корпоративните интереси и умират бързо
Да, несигурността и желанието на Трамп да върне производството в САЩ ще доведат до яка реализация на роботи и ЦПУ-та до неподозирани размери. Ако производството остане в жълтите страни, производителите ще са хора, вместо роботи, на 80%. Та който иска да знае какво бъдеще ни очаква, трябва да разбере и познае, къде ще се произвеждат необходимите ни стоки. Едва ли толкова бързо и безпрепятствено ще навлезе 3-Д принтирането, не и преди да ни заврат по един чип някъде близо или в главата на всеки от нас, принтиращите. Представяте ли си иначе каква ще е ситуацията. Всеки ще излиза навън с танк, или нагоре.
Направо звучиш като Декарт. Щях да пиша коментар, но се отказах, защото след твоя щеше да е безинтересен.