Кузман Илиев показа жълт картон на РСМ след поредната гавра с България

Ясно е, че се опитва да градят идентичност чрез българомразство, но трябва да знаят, че по-близки народи на тази земя от нас нямат!

https://blitz.bg/mrejata/kuzman-iliev-pokaza-zhalt-karton-na-rsm-sled-porednata-gavra-s-balgariya_news1120838.html Blitz.bg

Кузман Илиев написа гневен пост, свързан с атаката срещу Владимир Перев – един от най-уважаваните представители на българската общност в Република Северна Македония.

Както БЛИЦ писа журналистът бе нападнат и пребит в магазин в Скопие.

Ето какво е мнението на лидера на "България може" за скандалната агресия:

Имам честта да познавам г-н Перев лично.

Достолепен, достоен и изключително благороден мъж! Македонски българин с голям интелектуален кураж.

Само много слаби духовно хора, без никакви аргументи отвъд вменената им в училище омраза и ненавист към България, могат да прибегнат към физическа агресия спрямо 80-годишен човек.

Бог да им прости подлостта и греха!

Работата на българската държава обаче е да взема предвид тези реалности и да води политика по защитата на гражданите й по всички точки на земното кълбо.

Нашите управници ни занимават с проблемите на всеки друг, но не и на българите, които защитават българския дух. С паленето на клубовете, репресиите и постоянното икономическо притискане на българите край Вардара, нашите съседи и партньори в НАТО, РСМ, свалят много ниско нивото разговора за добросъседството ни!

Ясно е, че се опитва да градят идентичност чрез българомразство, но трябва да знаят, че по-близки народи на тази земя от нас нямат!

Обяснението, че това са актове на провокатори, които не искат РСМ в ЕС (за радост на Путин!) и затова трябва да им даваме зелен светофар, търпейки всички абсурди, е плоско. Именно твърде “гъвкавата” позиция по линия на историческа истина и националната идентичност в ултралибералния ЕС дава картбланш за подобни безнаказани по същество действия!

И не, “вкарването на българите в Конституцията” няма да реши проблема. Колкото по-навътре се интегрират в ЕС, толкова повече искове ще имат към българската история и култура.

Все пак ние сме “старите” в ЕС спрямо РСМ и нашите парньори в този съюз, трябва да знаят, че постоянните провокации и агресия към нас, са лош прецедент, който ще има последствия. И няма как това поведение да бъде толерирано!

Насаждането на омраза между братски народи и държави е ефикасен и стар прийом за управление - “разделяй и владей”. Със сигурност не бива да се поддаваме на провокации и е нужно да запазим добрия тон.

Но със сигурност трябва да знаят тези хора, че имаме решимостта и инструментите - дипломатически и икономически - да ги сложим мирни на масата на диалога. С решимост, справедливост и за тяхно вразумление.

България Може може да пази българите и да гарантира на всеки, който се храни с омраза си към нас, че по-скоро греши и трябва да възприеме друг курс на действие!

Още по темата
Коментирай