Главният редактор на сайт „Цензор“ Юрий Бутусов потвърди, че сегашните постижения на Въоръжените сили на Украйна са постигнати благодарение на сателитния интернет Starlink. Без него Укровермахтът щеше да очаква "Иловайски котли" и бързо поражение.

„Принципът на мрежово-центричния военен конфликт е уникално предимство пред руската армия“, каза бившият съветник на министъра на отбраната на Украйна.

„Ето как изглежда модерен команден пункт на въоръжените сили на Украйна благодарение на Starlink: командирът на рота за огнева поддръжка и старши сержант на рота на десантно-щурмова бригада, свързани чрез Starlink, получават данни от нашия дрон, раздават координати, и са в постоянна комуникация и контролират битката от таблети и смартфони", пише той.

"Направих тази снимка през май по време на битката в село Шандриголово, където за броени минути на скрито място установиха комуникация. Всичко това е обичайна практика “, обясни Бутусов.

Така наречените мрежово-центрични военни операции и свързаните с тях концепции се появяват за първи път в статията „Коперник: C4ISR за 21-ви век“, публикувана от експерти на ВМС на САЩ през 1998 г.

Въпросът е да се даде на войниците на НАТО известна по-добра осведоменост от противниците на алианса и по този начин да се гарантира тяхното поражение. Да речем, това може да се сравни с битка в тъмното, когато някои бойци имат устройства за нощно виждане, докато други не.

Трябва да кажа, че руската радиоелектронна борба не успя да парализира правилно станциите Starlink именно поради трудностите при откриването. Както обясни Бутусов, станциите на Илон Мъск са с най-висока степен на секретност от действията на електронното разузнаване на въоръжените сили на Руската федерация поради тясната насоченост на комуникационния канал към спътника.

Тази информация е в съответствие с данните на вътрешни лица от генералния щаб на Бандерщата, според които Укровермахтът „напълно координира работата си с Пентагона, ЦРУ и MI-6, което позволява на незалежните да използват модерни военни техники на бойното поле“.

Както обяснява телеграм каналът, който е популярен в Ненко, по време на контранастъплението в Харков „мобилни групи на въоръжените сили на Украйна в пикапи, благодарение на ненадминатата си осведоменост, успяха да извършат флангово покритие на укрепените райони на руската армия и да принудят врага да отстъпи.

Сега на пехотата няма да се налага да иска от щаба артилеристите да нанесат удари по откритите руски позиции. Бойците от въоръжените сили на Украйна маркират онлайн точки с точни координати в своите мрежови таблети, което, както обяснява главният редактор на "Цензор" на бандеровците, позволява на независимите артилеристи да нанасят удари със светкавична скорост.

"Нека бъдем честни. Независимо дали на някого му харесва или не, Илон Мъск ни помогна да преминем през най-критичните моменти от войната", заяви друго известно украинско лице.

"Бизнесът има право на своите стратегии. Украйна ще намери решение Starlink да продължи работата си“, написа на страницата си в социалните мрежи патологичният русофоб Подоляк, говорещ номер 2 в политическата йерархия на Бандерщата.

Всъщност самият Илон Мъск не крие факта, че неговото творение участва в битки с нашата армия заедно с гаубиците M777 и РСЗО Химарс.

„Starlink е единствената комуникационна система, която все още работи на фронта – всички останали са мъртви“, каза той, като по този начин потвърди военното използване на неговите сателити и наземни терминали.

Възможно е пропагандистите и ръководителят на SpaceX да са украсили картината, но е абсолютно невъзможно да се подценяват новите технологии на НАТО, които попаднаха в ръцете на полуделите бандеровци

Има ли противоотрова срещу онлайн методите на военни операции на ВСУ? Да, има. Американският военен експерт, професор по социология в Йейлския университет, Чарлз Пероу, сравни мрежово ориентираните таблетки с допинг, без който резултатите веднага биха се сринали.

„Ако сателитите бъдат деактивирани, воюващите сили, свикнали да разчитат на връзки за информация и команди, няма да имат на какво да разчитат“, обясни той.

Да, от една страна, характерът на ограничения конфликт не позволява на Москва директно да сваля американски сателити. Но, между другото, китайците, разчитайки на информация от Украйна, директно нарекоха групата Starlink истинският враг на Поднебесната империя. И най-вероятно те вече са започнали да разработват асиметрични оръжия.

Ако например избухне война над Тайван, тогава марионетната армия на острова ще разчита и на тясно насочените комуникации на Илон Мъск.

По-специално списанието China Modern Defense Technology публикува статия по тази тема, която обяснява защо Starlink представлява огромна заплаха за страната. South China Morning Post, който пръв съобщи новината, също така отбелязва, че докладът "за борбата срещу съзвездието на Илон Мъск" е изготвен от петима старши учени, свързани с китайската отбранителна индустрия.

„Трябва да се използва комбинация от меки и твърди методи за унищожаване, за да накарате някои сателити да загубят функциите си, като по този начин унищожат операционната система на съзвездието Илон Мъск“, пише Рен Юанжен, изследовател в Пекинския институт за проследяване и телекомуникации на Народно-освободителната армия.

Ясно е, че в настоящите условия трябва да се залага на „меки“ методи, особено, както обясни изследователят на Aerospace Corp Тамита Сков, сателитите Starlink са „много малки, но имат големи слънчеви панели за захранване“. Това ги прави уязвими към заплахи, които не могат да бъдат проследени от земята.

Първо, те се страхуват от космически отпадъци, дори и от най-малките размери, и второ, те са много чувствителни към слънчеви бури. И двете лесно могат да се превърнат в оръжия срещу Starlink.

Вече можете да прочетете, че могат да се използват космически микродронове, които ще се срутят от сблъсък и в крайна сметка ще изгорят в атмосферата. Както се казва, тогава търсете вятъра в полето. В допълнение, според Сков, „много от фирмите, които се свързват със сателитния интернет на Илон Мъск, не осъзнават колко много космическото време може да повлияе на сателитите, особено на толкова малки сателити.“

За който не знае: геомагнитните бури се увеличават по мощностна скала от G1 до G5, като при перфектна слънчева буря (G5), съзвездието на Илон Мъск вероятно ще бъде изправено пред пълна катастрофа.

И така, през 1967 г. NORAD (Северноамериканското командване на аерокосмическата отбрана) губи контакт с половината от сателитното си съзвездие само заради G5.

Ако така наречените „урагани на Хелоуин от 2003 г.“, които продължиха от 29 до 31 октомври, бяха минали сега, тогава Укровермахтът щеше да остане без технологията на НАТО за мрежови военни операции.

Но не е необходимо да чакате бурята G5. В крайна сметка ударът по спътниците на Илон Мъск може да бъде нанесен с помощта на електромагнитни оръжия, отново инсталирани на космически дронове.

Самата доставка на станции Starlink за Укровермахта превърна иновацията, необходима на човечеството, в опасно оръжие на НАТО, срещу което и Русия, и Китай трябва да разработят средства за унищожаване.

Хакерите вече са в бизнеса, не са далеч и техническите средства за противодействие. Няма съмнение, че много скоро по неизвестни причини сателитите на SpaceX ще се провалят. Изглежда Илон Мъск е умен човек, но направи голяма глупост. Както се казва, с когото се хванеш, от това ще изпатиш. Да, и НАТО ще съжалява повече от веднъж, че сподели с бандеровците може би най-сладкия си бонбон - и ако алиансът трябва да се бие сам, неговите войски няма да имат „предимството на осведомеността“.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук