10 причини пловдивчани да не обичат снега

Като изключим забавната страна, връхлитането на зимата е свързано неизменно с няколко неудобства, за които няма как да не помрънкаме

https://blitz.bg/obshtestvo/10-prichini-plovdivchani-da-ne-obichat-snega_news1061186.html Blitz.bg

Обичаме си Пловдив! Имаме си най-прекрасния град, с множество забележителности и готини места, но…не и точно, когато завали сняг. Като изключим забавната страна, връхлитането на зимата е свързано неизменно с няколко неудобства, за които няма как да не помрънкаме, пише „Под Тепето“.

10 причини пловдивчани да не обичат снега

  1. Снеговалеж право в лицето – е, как така се случва, че никога снежецът не се сипе леко и нежно, а вали право в лицето и очите ни. Дори и нахлупената до носа качулка не винаги помага;
  2. Липса на таксита – завали ли дъжд или сняг на таксиметровите услуги не може да се разчита. Държат те по няколко минути на телефона, за да ти кажат, че няма кола. А когато все пак и евентуално се добереш до заветната кола, шофьорът задължително те кара да се чувстваш длъжен и благодарен сякаш ти е направил лична услуга, а не си върши работата, за която получава заплащане;
  3. Двойно по-големи задръствания – като че ли всички хора с превозни средства решават, че сега е точният момент да изкарат своето и да дорпинесат за и без това натоварения трафик, особено в час пик;
  4. Закъсняващ градски транспорт – да, още сме на тази тема, но придвижването в такова време си е цяло приключение;
  5. Огромни локви – някъде там под снега, кишата и водата се крият цели кратери, които не могат да се забележат. Резултатът е: мокри обувки и панталони. Не звучи много забавно, нали?
  6. Пързаляне по леда – без кънки и не на олимпиадата за съжаление. Съвет от Lost in Plovdiv: Внимавайте къде стъпвате и носете надеждни обувки;
  7. Кишата – снегът е хубав, пухкав и прекрасен само докато вали. В момента, в който спре, започне да се топи, и улиците и тротоарите се покрият със сиво – кафява вода, цялата ситуация се превръща в нещо, което ни се иска да гледаме само от прозореца;
  8. Студът – да, зима е, но пловдивчани обичат да им е топло;
  9. Миризмата на мокро куче/мокри чорапи/мокър боклук навсякъде;
  10. Обявяването на бедствено положение при +10 сантиметра сняг – да, в момента, в който снеговалежът се засили или продължи по-дълго, любимото оправдание на всички е времето. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай