11 септември: Помните ли как българите чакаха да кацнат извънземните? Видео

Всичко започна, когато две жени - Здравка Крумова и Радка Трифонова, обявиха, че са установили контакт с извънземни същества

https://blitz.bg/obshtestvo/11-septemvri-pomnite-li-kak-balgarite-chakaha-da-kacnat-izvanzemnite-video_news1106195.html Blitz.bg

Две "контактьорки" убедиха над 3000 души да чакат НЛО на малкото летище край Русе.

На днешния ден преди точно 30 години се случи едно от най-любопитните събития в най-новата история на Русе - масовото посрещане на "извънземни гости" на летище Щръклево. На 11 септември 1995 година хиляди русенци се събраха на малкото летище, очаквайки кацането на космически кораби от друга планета, в едно от най-мащабните "връзвания на тенекия" в българската история, пише Дунав мост

Всичко започна, когато две жени - Здравка Крумова и Радка Трифонова, обявиха, че са установили контакт с извънземни същества.

Самопровъзгласилите се "контактьорки" разпространиха информация, че на летището в село Щръклево ще се приземи космически "планерис" (кораб) на същества от "Република Вестуми, планета Криси, съзвездие Цефей". Информацията беше разпространена чрез местните медии около три седмици преди "голямото събитие".

Въпреки абсурдността на твърденията, на 11 септември 1995 г. към летището в Щръклево се отправиха няколко хиляди души. Някои искрено вярваха в пристигането на извънземните, други се отнасяха с доза съмнение, а трети просто отидоха "за сеира". Местата за паркиране бързо се запълниха с "Москвичи", "Лади", велосипеди, а имаше дори и каруци.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай