До 3000 бона за физическите лица и до 5 000 лв. за юридическите ще е глобата за бране на зелени шипки на територията на Ловешко и Плевенско.
Това съобщи днес в Ловеч Мира Ковачева от Регионална инспекция по околната среда и водите - Плевен.
Според нея забраната се налага заради факта, че както неузрелите шипки, така и презрелите съдържат по-малко витамини и други полезни вещества. Инспектори на ведомството ще следят из късо кампанията по брането на ценните плодове.
Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.