По данни на Сеизмологичния център към Геофизичен институт на БАН в 11.00 ч. българско време е регистрирано земетресение с епицентър на около 120 км в югоизточна посока от София, на територията на страната. Това съобщиха от "Гражданска защита".
Трусът е с магнитуд около 3,2 по скалата на Рихтеr. Усетен е на територията на община Гоце Делчев, област Благоевград. В 11.23 часа е регистриран и втори трус с магнитуд 3.1 по Рихтер, казаха за БЛИЦ от "Гражданска защита".
Няма данни за жертви и нанесени материални щети. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.