327 българи, които държат в банка средно по 2 365 816 лева, бяха осветени вчера от новата методика на централната банка, пише "24 часа".
БНБ започна от март да прави по-детайлен преглед на всички спестовници в държавата със суми над 50 хиляди лева и отчете, че оттогава до юни милионерите с депозити в левове са се увеличили с двама. 13 повече обаче са станали тези българи, които са успели да сложат на влог между 500 000 и 1 млн. лв. и те вече са 734.
4000 българи повече от миналата година са успели да спестят от Коледа до юни от 50 хиляди лева нагоре и броят им е колкото един голям град - 52 151. Тогава те са държали общо 5,97 млрд. лв., а шест месеца по-късно сумата е набъбнала до 6,17 млрд.
По-подробно за спестовниците можете да прочетете тук
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.