7 дни след вота: Политиците още ни се усмихват от предизборните плакати

Политическите партии са длъжни да премахнат агитационните си плакати и предизборни материали от определените за реклама места

https://blitz.bg/stolitsa/7-dni-sled-vota-politicite-oshte-ni-se-usmihvat-ot-predizbornite-plakati_news1024570.html Blitz.bg

До 7 дена след вота, политическите партии са длъжни да премахнат агитационните си плакати и предизборни материали от определените за реклама места.

Всички формации, които не са направили това във срок, подлежат на санкции. Седмица и половина след изборите, все още политици ни се усмихват от предизборни плакати, разлепени на различни места из страната.

"Тази следизборна ситуация не е по-различна от предишните. Останаха много плакати, много агитационни материали на места, на които не трябва да са. И в срока, в който трябваше да бъдат премахнати, те не са премахнати голяма част от тях. Инспекторите са засекли близо 1500 броя нерегламентирано разпространение на на агитационни материали.

На места, където не е разрешено като елтабла, елстълбове, по кофи за отпадъци, върху отдушници са поставени част от агитационните материали, което не е редно", обясни Анета Савова от Столичния инспекторат пред БНТ.

Според Изборния кодекс, глобите варират от 1000 до 5000 лева. Столичният инспекторат е съставил 34 акта за нарушението.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай