98, 97% от гласувалите на местния референдум отговориха с „не” на въпроса дили одобрянват израждането на нефтопровода Бургас – Алекснадруполис.
Само 1,03% подкрепят проекта. Резултатите от проведения вчера в Община Поморие референдум за изграждането на петролопровода Бургас - Александруполис ще бъдат предоставени на Общинския съвет и областния управител, съобщи юристът на общината Милена Иванова. Референдумът е легитимен и би трябвало държавните институции, правителството и фирмите, които ще реализират проекта, да се съобразят с мнението на жителите на общината, които масово казаха „не” на преминаването на съоръженията през тяхната територия. В допитването участваха 60 % от имащите право на глас 23 431 избиратели./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.