Агресия на пътя в Казанлък: 19-годишен хвърли бухалка по кола след скандал

Младият шофьор опитал и физическа саморазправа с друг водач след словесен конфликт на оживен булевард

https://blitz.bg/regioni/agresiya-na-patya-v-kazanlak-19-godishen-hvarli-buhalka-po-kola-sled-skandal_news1158468.html Blitz.bg

Поредният случай на агресия на пътя разтревожи Казанлък. 19-годишен шофьор е задържан, след като хвърлил бухалка по автомобила на друг водач след възникнал конфликт между двамата, съобщават от полицията.

Пловдивчанин паркира на фантом място и не плати глобата


Инцидентът е станал на 20 юни на бул. „Розова долина“. По първоначална информация младият мъж и 38-годишен водач влезли в словесен спор, докато управлявали автомобилите си.

Ситуацията бързо ескалирала. Според данните на разследващите 19-годишният шофьор слязъл от автомобила си, държейки бухалка, и направил опит за физическа саморазправа с другия мъж.

Малко по-късно хвърлил бухалката по автомобила на 38-годишния водач, като нанесъл материални щети по превозното средство.

Джигит с БМВ профуча през Пловдив и си плати скъпо


На място е подаден сигнал и са изпратени полицейски екипи. Извършителят е установен и задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство, а разследването продължава под надзора на прокуратурата.

Случаят е поредното напомняне за нарастващата агресия по пътищата, която все по-често превръща обикновени конфликти между шофьори в опасни инциденти с риск за здравето и живота на участниците в движението.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай