Академик Ангел Гълъбов с добра новина: Разработено е средство за лечение на тежка болест

Учени са открили препарат за успешна борба с хепатит Б

https://blitz.bg/obshtestvo/akademik-angel-galabov-s-dobra-novina-razraboteno-e-sredstvo-za-lechenie-na-tezhka-bolest_news455587.html Blitz.bg

На Шестия европейски конгрес по вирусология парлелно се обсъждат най-актуалните въпроси на вирусологията, инфекциозната патология при домашните животни и при растенията. Това каза пред БНР академик Ангел Гълъбов.

Новината на форума досега е, че учени са разработили средство за лечение на хепатит Б:

„Това заболяване е много разпространено в България! Този препарат е изпитан на пациенти с много голям успех. Това е един протеин, постижение на химията на протеините и се надявам, че професорът скоро ще бъде гост в България. Значи хепатит Б и свързания с него хепатит Д вирус“, каза академик Гълъбов.

Представено е било изследване на досегашната терапията на вируса на ХИВ, както и анализ на вещества, които биха могли да използват при резистентни щамове на херпесни вируси. България също има постижения в областта и вече е проявен интерес към съвместни изследвания.
Коментирай