Ако сте софиянец от тези квартали, стойте си у дома - в тях не се диша

Кварталите „Дружба“, „Младост“, „Павлово“, „Надежда“ и „Хиподрума“ са с най-мръсен въздух днес

https://blitz.bg/stolitsa/ako-ste-sofiyanec-ot-tezi-kvartali-stoyte-si-u-doma-v-tyah-ne-se-disha_news1060137.html Blitz.bg

Поредна сутрин се будим с мръсен въздух. В София той е с най-високо завишение на фините прахови частици.

Кварталите „Дружба“, „Младост“, „Павлово“, „Надежда“ и „Хиподрума“ са с най-мръсен въздух.

airbg

Междувременно с цел безопасност от общината призовават през следващите дни училищата и детските градини да намалят физическите дейности на открито.

А хората с хронични заболявания да излизат само по необходимост.

И допълват - ако някой има кашлица или проблеми с дишането веднага да се консултира с лекар.

От администрацията отчитат, че за първите 7 дни на годината са извършени 110 проверки на обекти, източници на замърсяване.

Установени са 3 нарушения.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай