Оперната прима Александрина Пендачанска получи снощи в Созопол наградата "Аполон Токсофорос" за 2012 година. Заедно с големия български пианист Людмил Ангелов Александрина Пендачанска откри снощи 28-те празници "Аполония" с камерен концерт в амфитеатъра в Созопол.
Наградата е учредена и се присъжда от 1999 от Фондация "Аполония" за изключителен принос в развитието на българската култура и представянето й зад граница и се връчва всяка година при откриването на Празниците на изкуствата "Аполония" в курортния град.
Освен оперната прима със специални награди си тръгнаха певицата Белослава и председателят на Фондация “Аполония” Димо Димов.
Заедно с големия български пианист Людмил Ангелов Александрина Пендачанска откри снощи 28-те празници "Аполония" с камерен концерт в амфитеатъра в Созопол.
Специален гост на събитието е вицепрезидентът на Република България Маргарита Попова.
Сред присъстващите бяха забелязани медийният експерт Георги Лозанов съ съпругата си Галя, актрисата Цветана Манева, джаз певицата Хилда Казасян. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.