Англичанин купи 150 къщи у нас

https://blitz.bg/obshtestvo/anglichanin-kupi-150-kashti-u-nas_news17317.html Blitz.bg

Напук на световната икономическа криза англичанинът Дейвид Феърбърн си напазарува къщи у нас като банички. Бившият учител от Острова е изкупил 150 селски съборетини във Врачанско и Монтанско, пише в утрешния си брой в. “Стандарт”.

За всяка от тях е броил по 5-6 хиляди лева. Феърбърн върти бизнес с наши имоти от 2 години. След като купи къщите, той им прави основен ремонт и ги продава на свои сънародници. Така е превърнал врачанското село Вировско въ вилна зона на Англия. 
От 380 къщи там Дейвид е взел 30. Всичките били необитаеми от 20-30 години. Три английски семейства започнаха да се нанасят в новите си домове.  /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай