Българите песимисти за борбата с престъпността

https://blitz.bg/obshtestvo/balgarite-pesimisti-za-borbata-s-prestapnostta_news71656.html Blitz.bg

Последното социологическо проучване на НЦИОМ показва, че повечето анкетирани не са оптимисти за изхода от борбата с престъпността, съобщава БНР. 46% от запитаните допускат, че дори МВР и прокуратурата да съберат необходимите доказателства, това няма да е гаранция за издаване на справедливи присъди.

Желанието виновните да получат справедливо възмездие е огромно, но и неверието в българското правосъдие също е високо, коментират социолозите. Иначе мнозинството от запитаните - 71%, не се съмняват в твърдата воля на правителството да продължи да се бори с престъпността. 1/3 от жителите в градовете са подобрили мнението си за Кабинета, откакто МВР започна операциите срещу престъпния контингент. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай