Безработицата е 13% според синдикатите

https://blitz.bg/obshtestvo/bezraboticata-e-13-spored-sindikatite_news45191.html Blitz.bg

Действителната безработица е двойно по-голяма от тази, която обявява Агенцията по заетостта, т.е. за март тя надминава 13 на сто. Това твърдят пред столичен вестник икономически експерти на КТ “Подкрепа” и се аргументират така: Агенцията отчита само регистрираните в бюрата по труда безработни и затова данните й не са верни.

В останалите без препитание влизат напусналите по “взаимно съгласие”, тези, които са изпъдени без правила от сивия сектор, пуснатите в неплатен отпуск. Над 6 хиляди очакват уволнение всеки месец.
От КНСБ пък обявиха, че от началото на кризата до сега над 100 000 души са загубили работата си, но това не се отчитало, защото само малка част от тях минавали през регистрация в бюрата по труда. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай