Българската Асоциация по Хемофилия представя: Национална информационна кампания “Включи се и ти!”
На 17 април е Световният Ден на Хемофилията
Тази година кампанията по случай Световния Ден на Хемофилията (17 април) ще премине под мотото “Включи се и ти! “
Това е призив за действие към всички членове на обществото, които искат и могат да помогнат за популяризирането на целите на Българска Асоциация по Хемофилия на местно и глобално ниво, с крайна цел да бъде осигурено ефикасно лечение за всички пациенти с нарушения на кръвосъсирването.
Всеки един от нас, независимо дали пациент, член на семейството на болен, болногледач, корпоративен партньор, доброволец, доставчик на здравни грижи или просто човек, е призован да спомогне за повишаване на информираността за заболяването и необходимостта от осигуряване на достъп до адекватни грижи.
Една от целите ни е да се намали дискриминацията срещу болните и техните семейства. Ще поканим институциите и неправителствените организации на отворен диалог за осигуряване на по-добри условия на живот за пациентите и по този начин за сформирането на едно сплотено общество и едно все по-добро споделено бъдеще.
Чрез всичките си проекти и публични инициативи Асоциацията работи в посока защита на правата и интересите на пациентите, акцентирайки на принципа, че с помощта на съвременно лечение и социална подкрепа, ние можем да бъдем ЗАЕДНО, равностойно интегрирани – част от едно развиващо се модерно общество.
С обединяването на възможно най-много хора в тазгодишната информационна онлайн кампания с с хаштаг послания в социалните мрежи #включисеити и #световенденхемофилията целим на първо място да информираме широката общественост за всички специфики на заболяването и нуждите на всеки един пациент.
Призоваваме всички да бъдат по-толерантни и да подкрепят пациентите и техните семейства, като се надяваме и да предизвикаме действия у здравните и социални институции, които са отговорни за осигуряването на по-добро лечение и условия за живот на хората с хемофилия.
Затова… “Включи се и ти! “
Тук можете да откриете 2 полезни инфографики за заболяването, част от информационната кампания:
Какво е хемофилията?
Симптоми и ранна диагностика на хемофилията
За да следите всички инициативи на Българска Асоциация по Хемофилия, последвайте профилите им във Фейсбук и Инстаграм.
Последвайте ни