Бутат ромското гето в Бургас

https://blitz.bg/obshtestvo/butat-romskoto-geto-v-burgas_news58392.html Blitz.bg

Повече от 200 ромски семейства от квартал "Горно Езерово" в Бургас остават без покрив, обяви Митко Доков от Областния ромски съюз.

Всички те са получили писма с предупреждение, че ще им събарят домовете,защото били незаконни. "Сред тези, които ще живеят под открито небе, има малки деца и възрастни болни хора", оплака се Доков.

От Областния ромски съюз все още не могат да намерят разрешение на проблема. "Много вероятно е бездомните роми да се изселят в други краища на страната", твърди ромският лидер. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай