Честваме 20 години топли връзки с Южна Корея

https://blitz.bg/kultura/chestvame-20-godini-topli-vrazki-s-yuzhna-koreya_news68545.html Blitz.bg

Корейската общност ще почерпи довечера столичани с концерт по случай навършването на 20 години от установяването на дипломатически отношения между България и Южна Корея. По традиция ще се изявят млади дарования, избрали да започнат у нас професионалната си и творческа кариера.

Организаторите от Корейската асоциация в България и Фондацията на пребиваващи в чужбина корейци са ангажирали залата на  музикалната академия "Панчо Владигеров", където от 18.30 ч. ще свирят студентките Ми-Рим Лий - флейта и Сънг-хи Ли - пиано.

По традиция след концерта за публиката ще има и втора програма, съставена от екзотични корейски ястия.

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай