Д-р Абдулах Заргар получи най-важния документ СНИМКИ

Той получи българско гражданство на церемония в Министерството на правосъдието от министър Десислава Ахладова

https://blitz.bg/obshtestvo/d-r-abdulah-zargar-poluchi-nay-vazhniya-dokument-snimki_news798585.html Blitz.bg

Доктор Абдулах Заргар получи българско гражданство на церемония в Министерството на правосъдието от министър Десислава Ахладова.

Иранският лекар е директор на болницата в Исперих, но наскоро беше освободен от длъжност, защото няма българско гражданство.

На събитието присъства и здравният министър Костадин Ангелов. Той коментира, че с този акт българският народ иска да изкаже благодарността си към д-р Заргар. "Увеличаваме редиците си с още един български лекар", каза проф. Ангелов.

След като получи документа си за българско гражданство, д-р Заргар заяви, че за него това е "голяма чест и отговорност". Той благодари на седемте хиляди българи от Разградско, подписали се в негова подкрепа. И каза, че иска да направи така, че България никога да не се срамува от него.

 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай