Д-р Ненков: Попържам здраво тая сутрин, иде ми да тресна телефона в земята (ВИДЕО)

Кажете, бе, аджеба, какъв е смисълът от цялата тая работа с местенето на стрелките на часовниците, пита анестезиологът

https://blitz.bg/obshtestvo/d-r-nenkov-poparzham-zdravo-taya-sutrin-ide-mi-da-tresna-telefona-v-zemyata-video_news401963.html Blitz.bg

Попържам здраво тая сутрин. Като ми звънна алармата, ми идваше да тресна телефона в земята. Най-кофтито е, че няма смисъл от цялата тая смяна на времето. Ок, ставаме по-рано 4-5 дни, докато се адаптираме. Ама защо?! Това заяви пред Нова телевизия бившият здравен министър и анестезиолог от ВМА д-р Мирослав Ненков. Той бе поканен в студиото, за да коментира как се отразява на здравето местенето на стрелките на часовниците с час напред.

"Кажете, бе, аджеба, какъв е смисълът от цялата тая работа", попита анестезиологът. 

Той заяви, че за съжаление няма "рецепта" за адаптиране към смененото време: "Всеки се ориентира по свой си начин".  

"Хубаво е като е сменен часовника, да го спазваме това ново време. Да се "натиснем" и да легнем в осем часа. За съжаление това сменено време влияе върху всеки. По-генералният извод от подобен разговор е някой там да си каже: "Абе, тия хора от Националния статистически институт да ни кажат какъв е смисълът от това. Някакъв икономически ефект за моето семейство няма. Пък и лампите по "Опълченска" си светят по старото време", добави още бившият здравен министър.

"Смяната на часовото време трябва да става заради наличието на обективни данни. А такива няма", каза още д-р Ненков и добави: "Най-гадно за мен е по обедно време, когато започвам да усещам този "малък" час разлика". /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай