Далай Лама се ваксинира срещу COVID-19 СНИМКА

Още 10 души, които живеят в неговата резиденция, също бяха ваксинирани

https://blitz.bg/zdraveopazvane/dalay-lama-se-vaksinira-sreshtu-covid-19-snimka_news803975.html Blitz.bg

Тибетският духовен лидер Далай Лама беше ваксиниран днес срещу новия коронавирус, предаде Асошиейтед прес.

Ваксината му беше поставена в болница в северния индийски град Дхарамсала. Още 10 души, които живеят в неговата резиденция, също бяха ваксинирани.

След като получи ваксината, 85-годишният Далай Лама призова и другите хора да са смели и да се ваксинират. Той беше поставен под наблюдение за 30 минути в болницата след ваксинирането.

Далай Лама и останалите 10 души получиха дози от разработената от АстраЗенека и Оксфорд ваксина Ковишийлд, произвеждана от индийския Серумен институт.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай