Дават АМ “Тракия” на Министерството на транспорта

https://blitz.bg/obshtestvo/davat-am-trakiya-na-ministerstvoto-na-transporta_news48366.html Blitz.bg

Строителството на АМ “Тракия” да бъде включено в настоящия етап на Оперативна програма “Транспорт”. За това са се споразумели Национална агенция “Пътна инфраструктура” и Управляващият орган на програмата – Министерството на транспорта, казаха от пътната агенция.

Шефът на Надзорния съвет на НАПИ Иван Атанасов обясни, че предстои да бъдат изпълнени изискванията на ЕС към оценката за въздействие върху околната среда, но не е ясно в какви срокове ще стане това. Той не се ангажира със срокове за това кога може да тръгне строителството на аутобана. Първоначално от НАПИ казаха, че то може да започне това лято.  
За “Тракия” ще бъдат отделени 30 млн. евро от бюджета, докато започне усвояването на парите по европрограмата./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай