ДФЗ с първа реакция на задрържането на техен експерт с подкуп

Оказваме пълно съдействие на разследващите органи във връзка със задържания служител, заявиха от Фонда

https://blitz.bg/obshtestvo/dfz-s-parva-reakciya-na-zadrarzhaneto-na-tehen-ekspert-s-podkup_news1116756.html Blitz.bg

Във връзка с осъществена специализирана полицейска акция срещу служител на Държавен фонд „Земеделие“, информираме, че ръководството на институцията оказва пълна подкрепа на компетентните органи за установяване на истината и преустановяването на порочна практика. Това съобщиха от институцията в писмо до медиите. 

ДФЗ категорично осъжда и се разграничава от подобни корупционни практики. Ръководството проявява нулева толерантност към противозаконни действия, като същите са в разрез с етичните норми на институцията.

Удар: Спипаха важен чиновник с тлъст подкуп в София, говори Прокуратурата Видео

За конкретния случай са предприети съответните дисциплинарни мерки срещу задържаното лице, като същия вече не е служител на Държавен фонд „Земеделие“.

Подчертаваме, че изолираните случаи на нарушения не бива да хвърлят сянка на съмнение върху служителите на ДФЗ, които съвестно и почтено изпълняват своите професионални задължения.

При съмнения за сигнали за корупция, незаконни или неправомерни действия или бездействия на длъжностни лица от администрацията на ДФ „Земеделие, както и сигнали за корупционно нарушение или за конфликт на интереси по смисъла на ЗПКОНПИ могат да се подават на имейл: [email protected], телефон 0700-106-16 или в писмен вид в Централно управление на Фонда.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай