Директорът на ОУ "Отец Паисий" в Добрич Божан Пейчев ошамарил петокласника Галин Симеонов, съобщава "Телеграф".
Инцидентът е станал преди няколко дни пред очите на класната ръководителка и на съучениците на Галин, който е от ромски произход. Друг петокласник казал на циганчето, че ще повтаря класа. Галин обаче репликирал, че баща му ще даде пари на директора и няма да повтаря. Когато новината стигнала до Пейчев, той влязъл в клас и набил Галин пред уплашения поглед на класната. Когато родителката потърсила обяснение от Пейчев, той и бил отговорил "бъди благодарна, че не го пуснах от втория етаж". От деня на инцидента Галин не ходи на училище. Твърдят, че го било страх да не яде пак бой. "Всяка година имаме разправии с Галин. Няма учител, който да не се е оплаквал от него. Замесен е и в рекет над третокласник. Има и последно предупреждение за преместване в друго училище", заявява пред Телеграф Пейчев и отрече да го е удрял. По случая е разпоредена проверка, уточниха от Регионалния инспекторат. Ако се докаже вината на директора, ще му бъде наложено наказание "последно предупреждение за уволнение". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.