30-годишен е задържан за документна измама от служители на Икономическа полиция при ОДМВР – Перник. Сигналът за престъплението е получен в началото на декември от пълномощник на софийска фирма. Той заявил, че е получил фактури за закупени сим-карти и мобилни телефони на името на фирмата, без да са сключвани договори с когото и да било от мобилните оператори в България.
Установено е, че 30-годишният мъж в качеството си на търговски представител на мобилен оператор в Перник и като използвал документи на столичната фирма, той съставял договори и така се “снабдил” с 53 сим-карти и 42 мобилни апарата. После извършителят на престъплението запазвал картите, а мобилните телефони давал на перничанин на 21 години, който пък от своя страна ги пласирал на свой познат за препродажба. По същия начин измамникът опитал да “натовари” и пернишка фирма, с която “сключил” договор за 98 сим-карти, но поради задължения на фирмата, доставката на мобилните апарати се забавила. При последвалите претърсвания в дома на 30-годишният служителите на реда открили и иззели 74 мобилни апарата с неустановен произход и 75 стека цигари без бандерол. Двамата са задържани за 24 часа, срещу тях е образувано досъдебно производство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.