В следствие на земетресението вчера в планината Вранча, Румъния, е имало само един вторичен трус, съобщи за БЛИЦ ръководителят на секция "Сеизмология" към Геофизичния институт към БАН д-р Емил Ботев.
Той обаче е бил лек с магнитут от около 2, 5 по Рихтер и не е усетен дори в Румъния. Земята се е разтресла отново около 23, 26 ч. българско време.
Огнището на снощния трус в планината Вранча в Румъния е на дълбочина на 114 км и поради тази причина не може да предизвика разрушения, обясни той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.