Едни полицаи пушат пред МВР, други подкрепят Миков

https://blitz.bg/obshtestvo/edni-policai-pushat-pred-mvr-drugi-podkrepyat-mikov_news26836.html Blitz.bg

Служители от ОДМВР-София подкрепят всички действия на вътрешния министър, съобщиха от МВР.

“Когато всеки от нас е постъпвал на работа, е бил с ясното съзнание, че е избрал да служи и защитава гражданите, което няма финансов еквивалент. Създаваното изкуствено напрежение сред служителите обслужва единствено интереса на престъпниците” - се казва още в декларацията изпратена до министъра на вътрешните работи.
Вчера представители на трите синдиката в МВР обявиха, че в 11 часа в събота полицаи ще протестират символично за увеличаване на възнагражденията си и условията на труд. Те дори заплашиха, че ако исканията им не бъдат изпълнени, ще организират национален протест в началото на следващата година. Основното искане на негодуващите полицаи  е да се активира диалогът между синдикалните организации и ръководството на министерството и по пътя на диалога да се търси решение на всички проблеми. Според председателят на полицейския синдикат Емил Рашев обстановката е била взривена от липсата на 13-та заплата тази година, защото полицаите и те са очаквали да сложат нещо под елхата си па макар и да не е цяла 13-та заплата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай