С концерт на хор "Агата" в централната софийска синагога бе открит Европейския ден на еврейската култура - ден на отворените врати, който се отбелязва в първата неделя на септември.
Организатори са Организацията на евреите в България "Шалом" и Централният израилтянски духовен съвет със съдействието на къщата-музей "Панчо Владигеров" в София. Музиката е темата на Европейския ден на еврейската култура тази година. Еврейското музикално присъствие в България представя и изложбата "В ускорен ритъм", която ще бъде открита във фоайето на Младежкия театър "Николай Бинев" тази вечер преди спектакъла на Симо Лазаров "Божественото начало" от 19,00 часа. В Еврейския исторически музей в синагогата бе открита и фотодокументална и художествена изложба "Европа, евреите и музиката". За първи път програмата на празника в София излиза извън еврейските културни центрове. От 16,00 часа е концертът "Музиката - мостът, който ни свързва" на откритата сцена пред Народния театър "Иван Вазов". /БНР
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.