Фактчекърите си признават за цензура без причина

Медийна бухалка без наказания

https://blitz.bg/obshtestvo/faktchekarite-si-priznavat-za-cenzura-bez-prichina_news1080910.html Blitz.bg

Фактчекърите си признават, че лъжат и че са цензурирали някого без причина. Разбира се, ако вас ви цензурират, независимо дали е лъжа или не, вие ще сте заглушен трайно, пише Труд бг.

За фактчекърите няма проблем – излъгали са някого, цензурирали са без причина, но продължават да функционират безпроблемно като цензуриращ орган във Фейсбук, който според Божанов (Божидар Божанов, б.р.) от ДБ е "мрежа от значение за националната сигурност".

Сега самите фактчекъри, пуснали дезинформация, няма да бъдат цензурирани или наказани по някакъв начин.

Аз обаче искам да обърна внимание на друго – до това се стигна от един произволен коментар на председателя на СЕМ. Тоест, през цялото време СЕМ е можел да защити всички нас, цензурирани от фактчекърите.

А сега с това извинение и оправдание пак ще ги оставим на мира. Защо? Защо функционира медийна бухалка в най-голямата социална медия, която ползват 80% от българите, с право да цензурира каквото си иска, с доказано минало да лъже и без никакви наказания за това?

Защо функционира, след като държавата може да се намеси адекватно?

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай