Фоторепортаж в БЛИЦ! Красиво е, но и скъпо - мартениците в София побъркаха всички

От централните столични улици и булеварди вече се усеща празничното настроение в търговци и минувачи

https://blitz.bg/stolitsa/fotoreportazh-v-blic-krasivo-e-no-i-skapo-martenicite-v-sofiya-pobarkaha-vsichki_news1069868.html Blitz.bg

Баба Марта вече е пред вратата, както се казва, а празничното настроение се усеща все повече из централните софийски улици.

На един от най-обичаните и весели родни празници по традиция улиците стават червено-бели, каквито са цветовете на мартеничките.

Търговците в София предлагат с усмивка ръчно изработени мартенички, някои от които на приемливи цени, но други явно в унисон с поскъпването на редица стоки у нас. Въпреки цените обаче, българите са склонни да си купят и малко по-скъпа мартеничка, стига да зарадват любимите си хора.

Мартениците са символ на здраве, щастие и късмет, а традицията да се носят през месец март е дълбоко вкоренена в българската култура.

Със своите бели и червени нишки те не само украсяват, но и носят надежда за новото начало, което пролетта ни носи.

Снимки: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

В столицата вече трескаво се купуват мартенички, а въздухът е изпълнен със смях, радост и усещане за близост за всички, които очакват с нетърпение посрещането на идващата пролет.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай