Георги Ефтимов: Бащата на Галя Литова ме обвини, че съм отвлякъл съдийка!

Камен Литов продава титли, краде от държавата, води се на 600 лв. заплата, а в същото време живее в имение за 300 000, твърди бившият му ортак

https://blitz.bg/obshtestvo/georgi-eftimov-bashtata-na-galya-litova-me-obvini-che-sam-otvlyakal-sadiyka_news182589.html Blitz.bg

Името на дългогодишния шеф на Федерацията по кинология Камен Литов беше замесено в чутовен сексскандал - преди време бащата на топмоделката Галя Литова беше обвинен, че е имал отношения с 13-годишно момиче!

В интервю пред репортер на “ШОУ” тогава той отрече всички атаки по свой адрес и обвини един от съдиите в БРФК - Георги Ефтимов, в престъпни и незаконни деяния. Потърсихме самия Ефтимов за коментар. И той се оказа повече от скандален! Разговорът ни се случва в навечерието на заседание по делото, в което на Камен Литов е повдигнато обвинение за блудство с 13-годишно момиче.


- Г-н Ефтимов, през лятото на миналата година говорих с Камен Литов - дългогодишен шеф на Федерацията по кинология. В интервюто той ви обвинява в престъпни и незаконни деяния! Че сте писали доноси лично срещу него, че сте го тероризирали психически, участвали сте в пране на пари, отправяли сте заплахи...
- Да, а също така и в отвличане на съдийка... По повод обвиненията на Литов - че съм криминална личност и дори, че ме свързва с фирми от бившата групировка СИК, мога да кажа, че нещата много лесно могат да се проверят документално. Нямам криминални регистрации в нито едно районно в страната. Не съм замесен нито в кражби, нито в грабежи, нито в отвличания. И пак повтарям - мога да го докажа с документи!

Но специално за отвличането на съдийка по време на изложба, в което Камен Литов ме обвини, искам да подчертая, че това на мен не ми звучи никак сериозно! Знаете, че най-лесното нещо при такива ситуации е да се подаде сигнал в полицията и те да хванат, когото трябва на местопрестъплението. Защо срещу мен няма такъв подаден сигнал? Нека отговори Литов! Може би го е страх от мен... Действително между мен и него имаше един скандал по време на една изложба. Но ние се скарахме за друго, не на тази тема.

- За какво се скарахте?
- Аз му казах, че присъствам на поредната полупродадена изложба. “Наредени” кучета... С него се видяхме същия ден, преди изложбата, и аз си хвърлих съдийската карта пред очите му. Заявих му след това, че не желая да участвам повече в такива действия - продажби на изложби, “наредени” изложби... На тази среща Камен Литов ми заяви, че ме обича като син и че иска да си запазим приятелските отношения. Покани ме да остана и това наистина е така. Имам свидетели на тази случка - в заведението, в което бяхме, беше събран целият съдийски състав, ръководството на федерацията. Най-интересното беше, че въпросната "отвлечена от мен съдийка" също бе там... Явно първо съм я отвлякъл, после съм я завел на вечеря, след което отново съм я отвлякъл (смее се - б.а.). Мен просто такива обвинения ме разсмиват!

- Но обвинения за финансови злоупотреби съвсем не звучат лековато и несериозно...
- Всички в тази федерация знаем от години, че Камен Литов ръководи абсолютно всички средства, постъпили от изложби, включително продава шампионски сертификати, “нарежда” изложби. Лично на мен той много пъти ми е нареждал кое куче да направя първо. Оттам всъщност тръгнаха нашите дрязги.

- Това, за което говорите, са си абсолютни корупционни практики!
- Точно такива са. За всяко куче, на което му се урежда първото място,

се плаща лично на Литов!

Аз като съдия съм имал многократни случаи, в които той ми е давал лист с номерата на кучетата, които трябва да класирам задължително. И затова си развалихме отношенията - защото аз исках да съдийствам така, както виждам ситуацията и доколкото разбирам.

- Да разбирам, че от това периодично "спускане на нареждания", както се изразявате, Камен Литов печели някакви комисиони?
- Охооо, какви комисиони само! Доста тлъсти! На малка изложба - за първо място - 500 евро! Имал съм случай, при който съм съдия в Русия - на много престижна изложба. И получавам от него sms кое куче трябва да направя първо. Което не се случи. И след завръщането ми от Русия имах голям скандал с него. В такива случаи на неизпълнение на негово нареждане следват наказания - не ни пуска да съдийстваме по изложби... Той е диригентът! Той е шефът!...

Два пъти идваха хора при мен. Заплашваха ме! Даже имам свидетел. Пуснах и жалби в ГДБОП.

- От кого бяха заплахите? И от какво естество?
- От Камен Литов! Тези хора, които дойдоха при мен, директно ми съобщиха неговото име. А това бяха заплахи за саморазправа.

- Стигало ли се е до такъв момент?
- Ами... щом съм тук сега, значи - не. До момента, Слава Богу, още не се е стигало.

- В своето интервю Камен Литов каза, че негови бивши колега са го "натопили в изнасилване на 13-годишно момиче"...
- Момичето е Л. С. (Евтимов назовава имената й, но ги изписваме с инициали, тъй като е непълнолетна - бел. ред.). На 13 февруари е първото дисциплинарно заседание - след 18-месечно разследване. На Камен Литов са му повдигнати обвинения за блудство с 13-годишно дете!

В случая той се оплаква, че бил... "натопен"?! Какво означава някой ме натопи?! Означава, че някой те е издал!... И в същото време Камен Литов ме обвинява в това, че имам нещо общо с обвиненията за Л. С.... В действителност аз научих може би последен за това нещо. И съм вън от тази история. Не бих й предположил, че един 60-годишен мъж може да стори такова нещо, пък и аз самият имам дъщеричка и...

направо тръпки ме побиват

- На колко години е дъщеричката ви?
- Малка е. На 8 годинки е. Но и тя ще порасне... Мислим все пак в бъдеще, в перспектива. Никога не съм предполагал, че този човек може да извърши подобно нещо. Вярно е - били сме близки, пътищата ни са се разделили, но чак такова нещо... Не съм предполагал!

- Самият Камен Литов има дъщеря - известната манекенка Галя Литова, за която той е казвал, че много пъти тя е била заплашвана, тормозена, преследвана...
- Мога да кажа, че не съм заплашвал нито Камен Литов, нито неговите дъщери. Даже с по-голямата му дъщеря - Вяра, преди да се разрази този скандал, имахме едни много нормални, приятелски отношения.

- В крайна сметка каква е неудобната истина, от която Камен Литов се страхува според вас дотолкова, че да ръси заплахите, за които говорим?
- Според мен Литов си е изградил един охолен живот на гърба на една обществена организация, която управлява като частна фирма. А тя не е такава. Имам предвид Федерацията по кинология. Ограбва както мен, така и нашите колеги. Държавата си е държава, а той не плаща нито лев данък - при доказан оборот от 500 000 лв. на изложба! На само една изложба през 2011 г. и годишни приходи за 2 000 000 лева за 2012 г. установени при проверка на НАП?! Според решение на Административния съд в Добрич 10 месеца държавата не може да задължи, да застави този човек да направи регистрация по ДДС, да плаща данък и да има касов апарат! Смятайте за какъв човек става дума!

- В интервюто ни Литов каза, че е получавал sms-и със заплахи - за живота му и за сигурността на децата му. Даже цитира едно от кратките съобщения: "Животът ти е под опасност. Сигурността на децата ти също е застрашена... Ако не дадеш пари на Любомир Попантонов, на Георги Ефтимов"...
- Да, след това обяснява, че съм лице на високо ниво - представител на престъпна група и т.н. А това, все пак предполага, че аз би следвало да съм малко по-интелигентен, отколкото да си напиша името... А може би трябваше банковата си сметка да му дам, за да ми преведе директно парите?!

- Имали ли сте и пазите ли негови sms-и?
- От него sms-и със заплахи не съм получавал. Лично са идвали хора при мен от негово име. И даже съвсем наскоро отново получих поредните заплахи... доста нецензурни. Но не смятам да се притеснявам сериозно.

- Имате ли представа на колко възлиза личното състояние на Камен Литов?
- На 600 лв. месечна заплата (усмихва се - б.а.). Това е законово. А незаконово - само имението, в което живее, струва над 300 000 лв. Има коли, файтон. Последната кола, която купи, струва 25 бона. Прехвърли я на дъщеря си, която също няма доходи. Те нямат нито един работен ден! А колата е “Ауди А8”, S-класа, 420 коня! Всичко, което Камен Литов прави, е вид търговия с целите, които иначе има кинологията. Всичко е опорочено!...

Литов ощетява държавата на година с около 500 000 лв.!

- Добре де, но всяко управление по подразбиране, все някога приключва. Има мандати, които изтичат. А в случая предполагам, че е като при Тодор Живков - пожизнено!
- Примерът с Тодор Живков е точен - тази ситуация е същата! (усмихва се) Този мандат изтича, но на всяко общо събрание се преизбира. Преизбират го на всеки 5 години! И на всяко едно събрание той процедира така - не спазва устава на федерацията; хората, които са му неудобни - такива, като нас, им създава пречки и не ги пуска да гласуват. Създал е много "мъртви клубове", които се представляват само от един човек. Тези клубове нямат дейност... "мъртви души", които гласуват за него.

А доколкото знам, Литов е и бивш партиен член. Баща му е бил заслужил военен, който дълги години го е покривал. Камен Литов е бил и директор на училище, от което е бил изгонен. И според лично проучване е бил изгонен за неморални действия с колежки. След това е бил домакин в Панчарево и там т.нар. Стопанска полиция навремето му съставя акт за липсващи 4000 броя екипи. Тогава той пак намира кой да го покрие... И т.н. Дълго е досието му.


Едно интервю на Анелия ПОПОВА
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай