Половината от заменените държавни гори вече са със сменен статут и върху тях се строи, заяви в интервю за "24 часа" шефът на агенцията по горите доц. Георги Костов. От 2003 до 2009 г. са заменени 33 600 дка.
Площта на горите, станали бетон, можела и да се увеличи, тъй като информацията, която се подавала в държавната агенция, често пъти по неясни причини се разминавала с тази от общините, за което се използвали различни процедурни хватки.
Една от тях била, че за подробния устройствен план, на базата на който горите сменят предназначението си, се изисква съгласието на съответното поделение на горското ведомство - често пъти обаче такова не е искано.
Пълният текст на интервюто можете да прочетете тук
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.