Георги Миков е новият изпълнителен директор на Националната електрическа компания ЕАД. Миков е избран на днешното първо заседание на новия Съвет на директорите на компаниятам, потвърдиха от НЕК.
В съвета са още Евгени Ангелов - заместник-министър на икономиката, енергетиката и туризма и председател на Съвета на директорите на НЕК ЕАД, и Михаил Андонов - член на Съвета на директорите на НЕК ЕАД.
Георги Миков е с дългогодишен стаж в енергетиката. След избирането си коментира, че оздравяването на дружеството във финансов план е най-належащият проблем, за разрешаването на който ще работи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.