Румен Бахов направи проверка на оживен столичен булевард, информира Нова тв. За няколко минути са засечени множество нарушения на пешеходци, които пресичат неправилно. На място има и подлез, който рядко се използва.
„При инцидент водачът ще бъде обвинен на 100%, а близките на пострадалите ще искат най-тежко наказание. Пресичането на нерегламентирани места обаче е нарушение на пешеходеца, което се наказва.
Глобите варират между 20, 30 и 50 лв.”, председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев.
Той съветва при пресичане да вдигаме ръка, за да привличаме вниманието на шофьорите.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.