Задушлива миризма от вчера тормози старозагорци, кара ги да мислят, че пак са обгазени - за това разказа по телефона пред Нова тв жена от града на липите. Потърсени за коментар, компетентните органи отрекоха да има обгазяване.
Запалило се е общинското депо и оттам идва пушекът, обясни Нанчо Видев, директор на РИОСВ. Той бе категоричен, че няма опасност за хората.
"Сега отиваме на нова проверка, но всички автоматични станции показват нормални параметри", каза Видев. Той изтъкна, че Старозагорска област е с най-висока концентрация на измервателна апаратура и от една година не е регистрирано нито едно обгазяване. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.